+372 521 6455 telli@linery.ee
Bauer lägalaotur

Suurem mahutavus, väiksem kaal

Praegusel ajal on raske leida ettevõtet, kus ei püütaks leida lahendust oma kulude kokkuhoiuks ja tegevuse optimeerimiseks. Selles osas võib põllumajandustootjale abiks tulla BAUER Poly lägalaotur. Oma erinevate omaduste poolest ületab see lägalaotur paljusid konkureerivaid andes kasu ka selle kasutajale.
Laevaehituses tavapäraseid klaaskiudühendeid kasutatakse juba pikema aja vältel ka lägalaoturite valmistamisel. Klaaskiu kasutamine muudab polüesterlaoturi kergeks ning seetõttu võimaldab nendega vedada raskeid koormaid.
Tehnoloogia

Klaaskiudkangas ühendatakse käsitsi plastikuga. Selline käsitsilamineerimine kindlustab, et iga laoturi osa on optimaalse seinapaksusega. BAUER’i laoturid on südamekujulise ristlõikega, mida oleks raske masinatega toota. See südamekujuline konstruktsioon tagab väga madala raskuskeskme.
BAUER´i polüesterlaoturite eeliseks on nende korrosioonikindlus ja kerge kaal. Poly 240 TRI lägalaotur hoiab kokku 15-25% kaalust, sõltuvalt laoturi mahust. Seetõttu on võimalik suurendada veose kaalu. Samasugune terasest laotur kaaluks vähemalt 2200 kilo rohkem.
Sarnaselt tänapäevasele laevaehitusele, viimistletakse BAUER laotur nn Gelcoat kattekihiga. Kiht tagab ühtlase ja kergesti puhastatava pinna. Gelcoat teeb plastiku UV-kindlaks ja kaitseb vigastuste eest.
Poly 240 TRI on saadaval pump-mahutina (kruvipumbaga) või laotur-mahutina (rootorpumba-ga). Pumpamisjõudlus on 5000 L/min 6 baari korral.
24 000-liitrine laotur on raamile ja telgedele märkimisväärseks raskuseks. Seetõttu kasutatakse Baueri laoturitel balanssiirtelgi. Läbi rataste sõltumatu liikumise saavutatakse parem pinnasekontakt ja laoturi madal Poly 240 TRI on standardvarustuses tiisli-vedrustus.
24 000-liitristel polüesterlaoturitel on ainsana standardvarustuses kolmiktelje pneumaatiline vedrustus „Tridem”. Topeltteljega laoturitel on see lisavarustuses.

Kolmikkraan

See hüdraulikaga juhitav segment reguleerib läga hulka, mis jõuab jaotussüsteemi ja ringvoolu. Lülitades kolmikkraani segamisasendisse, suunatakse läga tagasi mahutisse. Seejärel segatakse kogu laoturi sisu veelkord suurel kiirusel kuni 5000 L/min.
BAUER’i turbolaoturitel on tugev ja vastupidav rootorpump. Vabalt pumbale voolav läga pumbatakse suure survega laoturisse läbi survetoru. Läga segatakse ringvoolu toel, nii et mehaanilisi seadmeid laoturisse vaja ei ole.
Hüdrauliliselt pööratav imitoru võimaldab täita lägalaoturit traktorist väljumata – puhas ja aega säästev lahendus!
Väliseks täitmiseks on lisavarustusena saadaval täitekolu või hüdrauliline täiteluuk.

Kaksiklaotur

Kaksiklaoturil on 24-meetrine laotamisulatus. Hüdraulilised poomtorud pihustitega asuvad mõlemal laoturi küljel. Kohandada saab nii torude kõrgust, kui laiust.