+372 521 6455 telli@linery.ee
LÄGASEADMED

Linery OÜ pakub professionaalseid lägaseadmeid alates laudas olevatest lihtsamatest seadmetest kuni lägamahutite juures kasutusel olevate seadmeteni

Linery OÜ pakub professionaalseid lägaseadmeid alates laudas olevatest lihtsamatest seadmetest kuni lägamahutite juures kasutusel olevate seadmeteni. Euro-P lägapump ER 3 on hea tööriist läga segamiseks ja pumpamiseks lauda hoidlasse. Omades kahte profiiliga lõiketera on pump võimeline peenestama nii põhku kui ka silojääke. Vajadus segada vahemahutis läga on hästi teostatav segamispeaga, mis on pumbal lahendatud kakssuund ventiiliga väljapumpe torul. Pump asetatakse vahemahuti põrandale ja fikseeritakse ülevalt poolt pumpla seinte külge. Standartsed pumbad valmistatakse 2-5 m sügavustele vahemahutitele. Pumpa käitab elektrimootor, mida saab valida kas 11, 15, või 18,5kw või 22kw vahel, olenevalt sellest kui suurt tootlikust on vaja ja kui kaugele läga transporditakse. Pumba tootlikus 18,5 kw elektrimootori puhul on 40-300 m3/h, olenevalt läga kuivaine sisaldusest. Sama tüübi pumbad on saadaval ka traktori haakesse.

Euro-P tootevalikusse kuulub ka läga segaja, mis on asetatav betoonist või terasest mahutitesse. Propelleri läbimõõdud on alates 550 mm kuni 750 mm-ni. Pöörlemiskiirus 315 pööret minutis.
Segajad on saadaval erineva võimsusega : 5,5 ; 7,5 ; 11 ja 15 kw. Neist suurim on võimeline ära segama lägamahuti, mille maht on maksimaalselt 2800 m3. Segajad varustatakse üldjuhul ka elektrilise lekkekaitmega elektrimootoris. See on vajalik selleks, et vähimagi tiiviku tihendi väsimuse korral mootor välja lülitada ja vältida lühiseid elektrisüsteemis. Segajate juhtkilbid on erinevate funktsioonidega alates lihtsast käsikäivitusega juhtpuldist kuni aegprogrammiga käivituva juhtkilbini. Samasid segajaid kasutatakse ka slaaloml.gasüsteemide puhul, kus osutub vajalikuks kogu lägakanali ringsegamine.

Hoidla segamiseks on võimalik traktori haakesse kinnitada Storth propellersegaja, mille pikkuseks on kuni 16 m. Propelleri diameeter on 600 mm. Laguuni segaja toestatakse vastu laguuni põhja vastava tugijala abil, mille üheks osaks on tavaline rehv. Betoonist ja terasest lägamahutite segamiseks on tootevalikus liigendiga propellersegaja. See käib samuti traktori haakesse. Selliste
segajate kogupikkus ulatub kuni 15 meetrini. Mahuti kõrgus võib olla kuni 6 m.