+372 521 6455 telli@linery.ee
Lely Astronaut A3 Next

Uudse disainiga tõestatult kvaliteetne tehnoloogia – Lely Astronaut A3 Next

Neli ja pool aastat tagasi tutvustas Lely lüpsirobotit Astronaut A3, nüüdseks on turule tuldud aga uue automaatlüpsisüsteemiga Lely Astronaut A3 Next. Uue robotiga on Lelyl õnnestunud täiendada veelgi mudelit Lely Astronaut A3, mis on siiani üks kõrgetasemelisemaid lüpsisüsteeme turul. Suurimaks silmaga nähtavaks erinevuseks eelmise mudeliga on uus ja värske disain. Aga uus välimus ei ole ainuke uuendus; pesu ja hooldus on uuel robotil lihtsamad ja kasutades kõige vastupidavamaid materjale, garanteerib Lely robotile jätkuvalt pikima eluea ja sellest tuleneva kõrgema järelturu väärtuse, kui teistel süsteemidel.
Lisaks nendele muudatustele, on roboti haldussüsteemi – Lely T4C (Time For Cows) – täiendatud nii, et see sisaldab ka dünaamilist söötmist ja lüpsmist. See on saavutatud võttes arvesse iga üksiku looma reageerimist (piimatoodangu järgi) jõusöödale või lüpsiintervallidele. Seega, iga üksiku lehma tervis paraneb, samal ajal kui jõusööda kulusid vähendatakse ja roboti kasutusaeg tõuseb.

Uuel robotil on piima kvaliteediandur paigaldatud unikaalsele roboti käele, mille tulemusena toimub kiirem ja veelgi täpsem tuvastus ja piimavoolu mõõtmine. Samuti on täiustatud piima kvaliteedi kontrollsüsteemi, mis oli juba ennegi esimene turulolev interaktiivne meetod somaatiliste rakkude hulga määramiseks neljandiku kohta. See tähendab, et piimaproov võetakse juba enne piimakogurisse jõudmist. Lisaks on piima eraldussüsteem nüüd robotist eraldiseisev ja selle võib paigaldada farmeri jaoks sobivamasse kohta.

Juba olemasolevate Lely Astronaudi kasutajate jaoks on hea teada, et uus täiustatud robot on ühilduv varasema Astronaut A3 mudeliga. „Kahtlemata, meie – lüpsiroboti leiutajatena – otsime pidevalt meetodeid täiustamaks meie tipptehnoloogiat piimakarjakasvatajate jaoks üle maailma,“ ütles Aart van’t Land, Lely Industries Piimandusseadmete divisjoni asepresident. „Uued arendused peaksid andma farmeritele kasu, kas majanduslikult või sotsiaalselt. Lely Astronaut A3 Next tarbib märkimisväärselt vähem elektrit ja vett, kui konkureerivad tooted. Meie unikaalsed hoolduslepingud võimaldavad farmeril valida selge, kõikehõlmava lepingu, mis on tänapäeva turul ainulaadne.

Maksmine põhineb lüpside arvul, ehk maksad nagu kasutad! Esmaklassiliste materjalide ja limiteeritud hulga liikuvosade kasutaminegaranteerib pika eluea ja tunduvalt kõrgema järelturu väärtuse. Pöörates tähelepanu elektrihindadele, pakume silmapaistvalt säästlikku toodet. Lely Astronaut lüpsirobot on tõesti hea investeering. Siiski ei ole oluline mitte ainult alginvesteering, vaid ka jooksvad kulutused tulevaste aastate lõikes! Selles osas omame kindlat konkurentsieelist.
Robotlüpsi leiutajad tutvustasid esimest lüpsirobotit 17 aastat tagasi. Nüüd, Lely Astronaut A3 Next mudeli käiku andmisega, on nad tõestanud oma suutlikkust kasutamaks piimakarjakasvatajate tagasisidet tõhusalt edasisteks ja säästlikeks uuendusteks automaatlüpsi kontseptsioonis.