+372 521 6455 telli@linery.ee
Lely Calm vasikasöötja

Vasikatele silmapaistvalt kasulik, hoides samal ajal kokku kuludelt

Calm vasikasöötja on vasikatele silmapaistvalt kasulik, samal ajal hoides kokku tööjõu kuludelt ja muudelt kuludelt. Täpsed ja väiksed portsjonid, mis päeva jooksul vasikatele antakse, suurendavad vasikate seedeorganite arengut.

Esimene päev vasikate elus määrab nende immuunsuse järgmiseks 4-5 nädalaks.
Vasikad tuleb emast kohe peale sündi eraldada, et minimeerida lehma ja vasika stressitaset ja vähendada paratuberkuloosi ohtu. Vasikas ei tohi olla kontaktis lehma sõnnikuga ega puutuda kokku nakatunud ternespiimaga.
Kui laudas on suur hulk vasikaid, saab neid toita Lely Calm vasikasöötjaga kolm või neli päeva peale nende sündi eraldi vasikaaedikus.

Peamine Lely Calm automaatsöötja eesmärk on vasikatele piima jagamine, aga kuidas see toimub? Vasikas siseneb söötmispunkti ja identifitseeritakse. Protsessor arvutab, kas vasikas peaks sel hetkel piima saama või piima andmisest keeldutakse. Kui vasikal on söömise aeg, arvutab protsessor piima koguse vastavalt vasika söötmisprogrammile ja annab õige ettemääratud koguse. Calm vasikasöötja valmistab portsjoni ettemääratud koguse piimapulbriga või värske piimaga. Kui valmistusprotsess on lõppenud, avaneb boksi klapp ja vasikas saab asuda sööma kõrgusel, mis on võrreldav joomisega lehma udarast.
Lely Calm vasikasöötja annab võimaluse suurendada vasika seedeorganite arengut. On oluline mõista, et piima-söötmise periood on hädavajalik vasikate seedeorganite väljakujunemisel.

Lely Calm automaatsöötjaga söötmise tulemused sõltuvad sellest, kuidas vasikaid söödetakse ja kui kiiresti hakkavad vasikad sööma konsentraate ja koresööta. Hea näsade areng vatsas saavutatakse söötes vasikatele piima, jõusööta ja heina; mitte ainult piima ja heina. See tähendab, et vasikas on paremini kohandunud sööda seedimisega ja saab seetõttu kasvada kiiremini. See ongi põhjus, miks Lely soosib piima söötmist koos kontsentraadi söötmispunktiga.

Üheks suurimaks kokkuhoiuks Calm vasikasöötja puhul on piima valmistamiseks kuluva aja vähenemine ja ka tegelik söötmise protsessi kestus. Teiseks näitajaks on puhastamine; enam ei pea puhastama suurt hulka ämbreid. Calm vasikasöötja vähendab suuresti ka haldusaega, mis on asendunud raportite ja alarmidega protsessikontrollerist.

Lely Calm automaatsöötja maksab enda eest ise tervemate vasikate, suurenenud kasvu, vähenenud piimapulbri tarbivuse ja tööjõukulude näol. Paremate söötmisfaktorite tõttu ei pea veterinaar vasikaid nii tihti vaatamas käima, mis omakorda loob säästu.
Farmides, kus kasvatatakse üles 60 vasikat aastas, tasub Calm vasikasöötja ennast ära kolme aastaga!
tiny1  tiny2