+372 521 6455 telli@linery.ee
Lely Grazeway selektsioonivärav

Grazeway ON paindlik tööriist lehmade eraldamiseks

Karjatamise efektiivseks reguleerimiseks on Lely loonud Grazeway selektsioonivärava. Selektsioonivärav määrab, kas lehm peab veel karjamaal sööma, on lüpsmata või ei saa karjamaale minna.

Grazeway selektsioonivärav paigaldatakse lauda ukse juurde, kust lehmad saavad minna karjamaale. Sisenedes selektsiooniboksi tuvastatakse lehm kas kaela või jala vastuvõtja abil. Selektsioonikriteeriumid seadistatakse läbi T4C juhtimisprogrammi, tänu sellele on Grazeway paindlik tööriist lehmade eraldamiseks. Grazeway võimaldab ka eraldada erinevad karjamaad üksteisest ajaliselt seotud reziimiga. Lehmad saadetakse teatud aja möödudes automaatselt järgmisele karjamaale. Tänu kahekordsele väravate süsteemile on lehmad alati juhitud õigesse kohta, isegi kui nad järgnevad tihedalt üksteisele.

Lisaks karjatamisele on Grazewayd võimalik kasutada ka laudas loomade selekteerimiseks. Laudas selekteeritakse loomad kindlate produktiivsusnäitajate alusel või eraldatakse lehmad, kes vajavad spetsiaalset erihooldust. Grazeway selektsioonivärav on lihtne ja väga efektiivne lahendus.