+372 521 6455 telli@linery.ee
Lely Juno söödasättija

Sage söötmine toob kaasa suurenenud sööda tarbimise ja kõrgema piimatoodangu

On üldteada, et sage söötmine toob kaasa suurenenud sööda tarbimise ja kõrgema piimatoodangu. Lisaks on sagedasel söötmisel positiivne mõju lehmade tervisele. Kuid tööjõud on tihtilugu piiravaks faktoriks püüdlustes tagada loomade värske toiduga varustatus 24 tunni jooksul päevas. Lely Juno pakub selle murele parima lahenduse.

Lely Juno lükkab sööta söödalava poole nii tihti, kui vajalik ilma et ta häiriks lehmi. Lely Juno on lihtsalt paigaldatav, eraldiseisev seade, mis ei vaja lisaseadmeid või muudatusi laudas. Sellest tulenevalt on Lely Juno sobilik kasutamiseks peaaegu kõikides lautades. Lely Juno panustab Teie karja heaolusse stimuleerides lehmi sagedamini söödalavale tulema.
Lehmad saavad rohkem koresööta ja kari on rahulikum ja vaiksem. Ka alamad lehmad pääsevad nüüd ligi piisavale värskele söödale. Lely Juno kombineerituna Lely Astronaut lüpsirobotiga annab järjekindla roboti külastamise päeval ja öösel, mis omakorda viib roboti veel efektiivsema kasutamiseni. Lely Juno sööda sättija hoiab kokku palju Teie väärtuslikku aega ja annab Teile juurde paindlikkust ning vabadust, et rakendada oma energia teistele tegemistele, samal ajal teades, et Teie lehmade eest hoolitsetakse parimal võimalikul moel.

24h töö
Pidev sööda olemasolu stimuleerib lehmade liikumist, eriti öösiti, kui tavaliselt sööta söödalavale ei lükata.

Suurenenud koresööda tarbivus
Lely Juno stimuleerib lehmi söödalaval käima sagedamini, mille tagajärjel lehmad tarbivad rohkem kuivaineid ja vähem riknenud sööta.

Samaväärse kvaliteediga ratsioon saadaval nii päeval kui ööl
Lely Junoga lükatakse kogu sööt pidevalt söödalava poole. Sellega saavutatakse samaväärne segu päeval ja öösel.

Rahulikum kari
Tänu regulaarsele Lely Juno tegevusele, saavad ka alamad lehmad värskele söödale ligi peale seda kui kõrgema positsiooniga lehmad on enda ratsiooni söönud.

Alustamine
Lely Juno on akutoitel töötav seade, mis naaseb peale igat sõitu laadimiskohta. Laadimisüksus on paigutatud söödakäigus sobivasse kohta. Laadimisüksus toimib ka iga sõidu alguspunktina. Lely Juno poolt järgitav marsruut seadistatakse juhtpuldis E-Link. Seda tuleb teha ainult korra, siis kui sööda sättija paigaldatakse. Programmeerimine ei saagi olla lihtsam. Erinevate marsruutide seadistamise võimaluste paindlikkus kindlustab, et söötmise saab jagada võrdselt terve ööpäeva peale ja et sööt on lehmadele kättesaadav kogu aeg, nii päeval kui öösel.

Omadused
Lely Juno liigub kahel rattal ja teda toetab kolmas ratas. Sisseehitatud ultraheli andur kindlustab, et sööda sättija järgib söödalava seadistatud distantsidel. Farmer programmeerib need distantsid kasutades E-Linki, alustades söödalaval liikumist laiemalt pidevalt äärele lähenedes.

Pöörlev äär, Lely Juno alumises osas, lükkab sööta söödalava poole, ajal mil sööda sättija liigub sirgjooneliselt mööda söödakäiku. Seadme keres on raske betoonblokk, mis annab sööda sättijale vajaliku massi lükkamaks koresööta seadistatud distantsil.

Lely Junol on induktiivandur, mis kindlustab, et seade järgib etteprogrammeeritud marsruute täpselt. See andur tuvastab eelpaigaldatud metallplaadid, mis märgistavad teekonna lõppu, laadimisüksuse lähistel. Lely Juno on sobilik kõikidesse tasase ja sillutatud pinnaga söödakäikudesse, ta järgib erinevat tüüpi söödalavasid ja suudab lükata söödakuhjasid kõrgusega kuni 75 cm.

Ohutus
Kuna Lely Juno liigub söödakäigus, mis on kergesti ligipääsetav osa laudast, on ohutus kõige tähtsam. Sööda sättijale on lisatud eriseade; põrkeandur. See kindlustab, et sööda sättija peatub koheselt, kui tema teele jääb takistus.

Tasakaalustatum Lely Astronaut robotlüpsi süsteemi kasutamine. Lely Juno kombineerituna Lely Astronaudiga kutsub esile järjepidevama roboti külastamise päeval ja öösel. Sellest tulenevalt kasutatakse Lely Astronauti efektiivsemalt ja tähelepanekute listis on vähem lehmi.

Säästlikus. Parem tarbivus tähendab vähem jääksööta. Hoiab kokku tööjõukulusid, nagu ka seadmete- ja kütuse kulu. Lely Juno on varustatud energiasäästliku elektrimootoriga.

Tööaja säästlikus. Eeldades, et üks sõit kestab ainult 10 minutit, säästab Lely Juno vähemalt 183 tundi või teisisõnu 22 (8-tunnist) tööpäeva aastas!

Suurem paindlikus. Kujutlege vabadust, mis Lely Juno võib Teile anda. Jääb ära sööda lükkamine vähemalt kolm korda päevas, 7 päeva nädalas, 52 nädalat aastas, ja ka hilisõhtuti ei ole vaja lauta minna.

Lae alla brožüür SIIT
Loe Juno 100 nutitelefoni kasutusjuhendit SIIT
Loe Juno 100 pudiga kasutusjuhendit SIIT
Loe Juno 150 pudiga kasutusjuhendit SIIT

 

 sättija1