BIOENERGIA

Meie tootevalikusse on lisandunud uued tooted Saksa ettevõttelt Heizomat. Heizomati toodete hulka kuuluvad biomassi ahjud, puiduhakkeseadmed, konveierid ja palju muudki.

Heizomati ahjudega on võimalik kütta hakkepuitu, laaste, pelleteid, puitbriketti ja palju muudki. Ahjude suitsulõõrid on horisontaalsed ja torujad. Suitsulõõridesse on paigutatud tugevast materjalist spiraalkonveierid, mis puhastavad suitsulõõre põlemisel tekkinud jääkidest pidevalt. Seega võib väita, et Heizomati ahjud on vähem hooldust nõudvad ja pika kasutuseaga. Tänu spiraalkonveieri kasutamisele suitsulõõrides on ka ahju kasutegur suur, ulatudes üle 90%, kuna kuuma suitsu sunnitakse liikuma mööda spiraalkonveierit ja suitsu liikumise distants on pikem. Ahjud on liikuva põhjaga. Põlemisjäägid, nagu tuhk, viiakse liikuva põhja abil automaatselt ahjust väja.  Ka suitsulõõrides olevad põlemisjäägid viiakse automaatselt ahjust välja. Kogu tuhk kogutakse eraldiseisvasse tuhamahutisse.

Pakume ka puiduhakkeseadmeid Heizohack, millega saab muuta jääkmaterjalid (puutüved, oksad, puidujäägid) väärtuslikuks kütuseks.

Puiduhakkeseadmeid on väiksemaid, millele jääkmaterjalide söötmine käib käsitsi, kuid on ka tööstuslikke seadmeid, mille puhul on vaja kasutada tõstukit. Selliste seadmete võimsustarve on suurem ja sellest tulenevalt on tootlikus tunduvalt suurem. Näiteks tüvede hakkimisel on võimalik hea tõstuki puhul kätte saada tootlikus 160 m3/h.

Küttematerjali ladustamine võib olla päris keerukas, aga siin tuleb appi konveier Heizoschneck. Neid konveiereid on saadaval jõudlusega kuni 30 m³/h. Heizoschneck on kasutusel küttematerjali transpordiseadmena asudes küttematerjali söötehoidla ja ahju vahel.

Kui on vaja täita kõrgeid küttematerjali hoidlaid on tõhusaks abivahendiks puhurseade Heizotrans, mille tõstevõime on kuni 15 m ja tootlikus kuni 60 m³ tunnis. Heizotransi komplekti kuulub vastuvõtukolu, mille põhjas on küttematerjali edasi söötmiseks tugev konveier.

Hakkurid

Katlasüsteemid