Lüpsiroboti Astronaut kontrollimine

Igapäevane kontroll
Lüpsirobotit Astronaut tuleb iga päev kontrollida näiteks laseri ja voolikute korrasoleku suhtes. Muude komponentide kontrollimiseks piisab korrast nädalas. Täpsed juhised ja välbad leiate kasutusjuhendist.

Lüpsiroboti üldine toimimine.
Kontrollige lüpsikordade, keeldumiste ja ebaõnnestunud lüpside arvu. See teave annab usaldusväärse pildi lüpsiroboti Astronaut toimimisest. Näiteks võite kiiresti välja selgitada, millised lehmad põhjustavad ebaõnnestunud lüpse.

Lüpsiroboti tehniline korrasolek
Kontrollige keskmisi elektrijuhtivuse väärtusi, lüpsikestusi, lüpsikiirusi ja tühilüpsi kestusi. Need andmed annavad teavet roboti tehnilise korrasoleku kohta. Kõik roboti plaanilised kontrolltoimingud on loetletud kasutusjuhendis.

Lely kulutarvikud

Kasulikud nõuanded hooldamiseks ja reguleerimiseks
Lely kulutarvikud on äärmiselt kasulikud tooted, mis aitavad teil lüpsirobotit optimaalselt käitada. Robotiga seotud varustuse korrektne hooldus ja reguleerimine on äärmiselt oluline ning käesolevas anname selle kohta mõningat kasulikku teavet.

Esiteks anname üldist teavet udarahooldustoodete pihustamise kohta. Kahtlemata teate, et turul on saadaval palju erinevaid udarahooldustooteid. Suurem osa tooteid põhinevad kolmel põhikomponendil: kloorheksadiin, piimhape või jood. Tihti lisatakse veel mõni nisanahka pehmendav komponent, näiteks glütseriin. Mõnikord lisatakse lõhnaaineid, näiteks piparmünt või tsitronella, et kärbseid ja muid putukaid peletada. Erinevate udarahooldustoodete erineva koostise tõttu erineb ka nende viskoossus oluliselt. Viskoossus võib muutuda ka õhutemperatuuri muutumisel.

Lüpsirobotite Lely Astronaut hooldamisel ja kontrollimisel oleme tihti märganud, et udarahooldusvahendi pihustusseadme algseadistust ei ole muudetud. Lisaks ei ole paljud kasutajad selle süsteemi hooldamisele tähelepanu pööranud. Seetõttu pakume käesolevas kasulikke nõuandeid ja näpunäiteid teie udarahooldusvahendi piserdusseadme toimivuse parandamiseks. Seadme klapirõhk peaks olema vahemikus 3 kuni 4 baari. Madalamal rõhul võib tekkida liiga palju piisku, kõrgemal rõhul aga kipub toode liiga peeneks pihustuma. Vee omale sarnaneva viskoossusega vedelike puhul peaks rõhk olema 3 baari lähedal; mootoriõli omale sarnaneva viskoossusega vedelike rõhk peaks olema 4 baari lähedal.

Pihustussüsteemi korrektne hooldamine on äärmiselt oluline. Iga hooldusvahendi kanistri järel või vähemalt kaks korda aastas tuleb süsteemi puhastada puhta sooja (kraani)veega, mille temperatuur on 45 kuni 65 °C. Asetage pihustatava toote voolik 1 liitrit sooja vett sisaldavasse ämbrisse ning tühjendage see. Ühtlasi tuleb puhastada ka filter. Selleks tuleb filtrikork eemaldada ning filtri sisemist osa sooja veega puhastada. Kui filtris on liiga palju vana pihustustoote jääke, võib filtrit puhastada aluselise lahusega (lahustage 0,5 liitrit toodet Astri-Lin ämbris 10 liitris vees). Jätke filter üheks kuni kaheks tunniks ämbrisse, peske hoolikalt puhta sooja veega ning asetage filter tagasi hoidikusse. Ka pihustusotsakut tuleb puhastada, ainult sooja veega. Pihustusotsaku lahtivõtmisel tuleb olla hoolikas, kuna see sisaldab lahtiseid olulisi detaile.