+372 521 6455 telli@linery.ee
LELY VASIKA SOOJENDAJA

Parim kujuteldav algus…

Lely on oma tootevalikusse lisanud uue toote – vasika kehasoojendaja.
Vasikate jaoks on väga oluline tõhus soojuse juurdevool.
Eriti vasika esimese 8 elunädala jooksul, mil ta tarbib peamiselt piima, on oluline, et vasika energia kuluks kehakaalu suurendamisele, teiste sõnadega: kasvamisele.Vasikasoojendaja peamised kasutegurid:

Optimaalne kasv – Vasikasoojendaja aitab vasikal soojas olla, nii et loom ei pea kulutama oma energiat kehasoojuse juurde tootmiseks.

Paranenud tervis – Vasikad on kaitsetud soovimatute tingimuste eest, nagu näiteks tõmbetuul; või vasikad, kellel on peale sündi esinenud tervisehäireid, naudivad kindlasti paremat tervist.

Uuringud on näidanud, et hästi kasvavad vasikad on tulevikus parema kehakaaluga mullikad, ja mullikad, kes poegivad kõrgema kehakaalu pealt, toodavad rohkem piima kogu laktatsiooniperioodi vältel.

Vasikasoojendajat, mis tehtud kestvast materjalist ja on masinaga pestav, on lihtne vasikale selga panna ideaalse sobivuse ja kinnitusvööde abil.
Vasikasoojendajaid on edukalt kasutatud sellistes riikides, nagu: Korea, Jaapan ja Austraalia. See tõestab, et isegi mõõduka kliimaga riikides paraneb vasikate kasv ja tervis vasikasoojendaja kasutamise tõttu.